Peter Pilinský - Kandidát na starostu Peter Pilinský - Kandidát na starostu

Volíme budúcnosť Rače

Ako majú vyzerať Rača, Krasňany, Východné a život v nich v roku 2022? Starosta Peter Pilinský sa po tretí raz uchádza o vašu priazeň v komunálnych voľbách s programom RAČA 2022. Vytváral ho pri spoločných rozhovoroch s vami, po poradách s odborníkmi a s prihliadnutím na volanie rodákov po zachovaní tradičných hodnôt komunít tak, ako sa formovali po dlhé roky.

Maliar Benka pil frankovku z Rače, posielal mu ju starý otec starostu Pilinského

Skutočný unikát potvrdzujúci skvelú povesť račianskej frankovky! Starosta Peter Pilinský našiel v rodinnom archíve maľbu so vzácnym podpisom Martina Benku.

„Mama mi často rozprávala, ako môj dedo posielal majstrovi Benkovi račiansku frankovku.” Posielal mu ju vlakom v demižóne, ktorý mal špeciálny uzáver na zámok.

Kľúče od neho mali len môj dedo – ten demižón naplnil, a majster Benka – ten ho zas vyprázdnil,“ povedal o náleze starosta.

Kvalita sa osvedčila!

Na Facebooku zverejnil Pilinský aj obrázok, ktorý poslal majster Benka bývalému školníkovi Štefanovi Bednaričovi ako poďakovanie:

“Martin Benka Vás pozdravuje a ďakuje za vybavenie. Kvalita sa osvedčila!”

Okrem rodiny starostu má táto správa cenu zlata aj pre račianskych vinárov. Všade na svete sú práve exkluzívni zákazníci najlepšou reklamou pre každý produkt. Potvrdenie, že našu frankovku pil po panovníčke Márii Terézii s chuťou aj taký majster ako bol Benka, patrí medzi vzácne ocenenia.

Bude raz na etikete?

Diela rodáka z Turca, ktorý zomrel v roku 1971 v Malackách, sú dnes medzi zberateľmi mimoriadne vyhľadávané a na aukciách za ne ponúkajú desaťtisíce eur. Považujú ho za zakladateľa slovenskej moderny, za svoje diela získal aj titul národný umelec.

Či niekedy skončí Benkova maľba vinára na etikete niektorého z račianskych producentov frankovky je otázne vzhľadom na existujúce autorské práva umelcovej rodiny.

V každom prípade ide o jednu z mála malieb, kde Benka zobrazuje tematiku vinohradov. Niektoré však vznikli, keď žil na Záhorí, známom tiež pestovaním viniča a produkciou vína.

Autor: rč, foto archív P. Pilinský, SNM, Soga

Maliar Benka pil frankovku z Rače, posielal mu ju starý otec starostu Pilinského

Maliar Martin Benka a poďakovanie za lahodnú frankovku z rodinného archívu Štefana Bednariča poskytol jeho vnuk Peter Pilinský.

Benka si nechával posielať vínko vlakom.

Benka si nechával posielať vínko vlakom.

Obraz Martina Benku s názvom Slovenská rodina.

Obraz Martina Benku s názvom Slovenská rodina.

Dlhoročný račiansky školník Štefan Bednarič (v strede) so svojimi dcérami, v náručí s vnukom Petrom Pilinským, vľavo dolu Petrov starší brat Igor.

Dlhoročný račiansky školník Štefan Bednarič (v strede) so svojimi dcérami, v náručí s vnukom Petrom Pilinským, vľavo dolu Petrov starší brat Igor.

Prečo podporiť Petra Pilinského?

Peter má jasný plán, ako má vyzerať Rača

Pred voľbami budú zo všetkých strán zaznievať otrepané politické gestá. Peter Pilinský je praktický človek. Víziou pre rok 2022 ponúka jasné, zrozumiteľné a realizovateľné projekty pre lepšiu Raču, Krasňany a Východné.

PROGRAM RAČA 2022

Peter má skúsenosti ako 2-násobný starosta

Dokázal, že je dobrý gazda aj manažér

V rokoch 2010-2018 zažila mestská časť obdobie nevídaného rozvoja. Zrevitalizovala verejné priestranstvá, budovy škôl a škôlok, vybudovala nové zariadenia. Pilinský a jeho tím dokázali, že vedia dobre manažovať projekty a gazdovať so spoločným majetkom!

ZISTIŤ VIAC O PETROVI

Peter má skúsenosti ako 2-násobný starosta

Má za sebou odborný tím a spája patriotov

Spravovanie obce nie je žiadna teoretická disciplína, ale dennodenná práca s ľuďmi. Peter Pilinský má vybudovaný a vyskúšaný tím profesionálov na verejnú správu na čele s pani prednostkou. Ako rodený Račan sa dennodenne stretáva s odborníkmi a rešpektovanými osobnosťami, s ktorými konzultuje ďalšie kroky.

Aké výzvy nás čakajú do roku 2022?

Peter Pilinský

Po ôsmich rokoch venovaných budovaniu a obnove vitálnych funkcií našej mestskej časti prichádza čas, aby sme si spolu Raču ešte viac užili. Sústredíme sa na nové projekty pre životné prostredie, voľný čas, šport, dopravu. Na rad sa dostane aj ďalšia fáza revitalizácie historických objektov v našej mestskej časti. Tiež bude treba zaviesť systém rezidenčného parkovania, ktorý uprednostní ľudí s trvalým pobytom pred cezpoľnými!

Stretnime sa spolu v Rači

Peter má skúsenosti ako 2-násobný starosta

Vinobranie 2018

Na vinobraní sa mi najviac páči to, že na jednom mieste stretnem množstvo kamarátov a známych. Je to šanca prehodiť pár slov o tom, ako sa darí v práci, rodine a či slúži zdravie. Tento rok máme vinobranie od piatka 14. do nedele 16. septembra. Neváhajte sa prihovoriť mi aj keď sa ešte nepoznáme, rád sa zoznámim pri dobrom občerstvení či medzi vystúpeniami známych spevákov.

FACEBOOK

Peter má skúsenosti ako 2-násobný starosta

Zápasy FK Rača

K nedeľným dopoludniam patrí okrem omše aj futbal. Snažím sa prísť do areálu FK Rača na Černockého ulici vždy, keď mi to čas dovolí. Dávam do pozornosti, že naši mladí futbnalisti po prvý raz v histórii postúpili do II. ligy! Určite si pár ich zápasov prídem pozrieť. Program mladšieho a staršieho dorastu nájdete tu:

ROZPIS ZÁPASOV

Máte vlastný nápad? Chcete byť informovaný?